Podmienky prenájmu

Najdôležitejšie zo Všeobecných obchodných podmienok

Obytné vozidlo je rezervovaný až po úhrade 50% z ceny prenájmu v hotovosti, alebo na účet prenajímateľa. Do termínu odovzdania karavanu musí byť uhradená 100% ceny prenájmu v hotovosti pri prevzatí karavanu. Pre úhrady cez účet uvádzať meno a priezvisko nájomcu. 

V termíne prevzatia karavanu musí byť uhradená kaucia vo výške 600,-€ pre obytný príves alebo 1000,-€ pre obytné auto v hotovosti, ktorá bude vrátená po ukončení nájmu karavanu. Kaucia slúži na krytie poškodenia vzniknutého v dobe nájmu. V prípade, že karavan bude vrátený bez vyčistenia bude nájomcovi účtovaný poplatok vo výške od 20,- € do 250,- € podľa stupňa znečistenia. Poplatok bude odpočítaný z kaucie. Prípadne si môžete objednať čistenie  exteriéru, interiéru ako aj príslušenstva u nás za poplatok.

Karavan Vám po dohode pristavíme na dohodnuté miesto, prípadne priamo do kempu,kde ho ustavíme, zapojíme a rozložíme doplnkovú výbavu karavanu. Cena bude stanovená dohodou.

V prípade, že prenajímateľ nemôže bez svojho zavinenia poskytnúť dohodnutý typ karavanu, poskytne mu náhradný, alebo vráti zaplatenú zálohu v plnej výške. O tejto skutočnosti bude prenajímateľ bezodkladne informovať nájomcu.

Minimálna doba prenájmu obytného prívesu je 3 dni. V termíne Júl a August je minimálna doba prenájmu karavanu 7 dní, alebo dohodou.

Prenajímateľ je povinný:
- odovzdať karavan bezchybnom technickom stave, vyčistený, zákonnou a havarijnou poistkou. Pri odovzdaní karavanu vysvetliť funkčnosť ovládania jednotlivých zariadení, najmä kúrenia, vody, plynu, osvetlenia, napájania na 230 V, čistenie a vypúšťanie odpadov a vysvetliť zásady bezpečnej manipulácie s týmito zariadeniami.

V prípade, že ste karavan nemali ešte prenajatý je treba počítať s cca 1 hod, ktorú budeme potrebovať pri prevzatí na poučenie .

Odovzdanie a skontrolovanie karavanu trvá minimálne 30 minút, preto si tento čas predom vyhradte.

Nájomca je povinný :
- používať obytné vozidlo výhradne pre svoju potrebu. Ďalší nájom alebo iná zárobková činnosť nie je dovolená.
- používať obytné vozidlo a jeho príslušenstvo v zmysle návodov na použitie. Zabrániť neplnoletým osobám obsluhovať príslušenstvo obytného prívesu a to hlavne spotrebiče na PB a 230 V.
- kontrolovať technický stav obytného vozidla a pri zistení vady okamžite nahlásiť vadu prenajímateľovi.
- v prípade dopravnej nehody alebo odcudzenia okamžite privolať políciu, spísať záznam o nehode alebo o odcudzení a kontaktovať prenajímateľa
- trvalo používať pri obytných prívesoch zabezpečovacie zariadenie na oji , neodstavovať obytný príves na nestrážených parkoviskách alebo ho odpojovať od ťažného vozidla na takýchto miestach. Pri obytných áut vždy vozidlo riadne uzamknúť.

- v prípade poruchy ťažného vozidla nenechať prenajatý príves bez stráženia na nebezpečnom mieste

- zákaz použitia akéhokoľvek maziva na spojovacom zariadení, hrozí poškodenie a strata funkčnosti stabilizačného zariadenia
- v obytnom prívese je zakázané prepravovať osoby, bicykle, a predmety, ktoré by mohli poškodiť vnútro obytného prívesu
- v obytnom prívese je zakázané fajčenie a zakázané sú aj domáce zvieratá.

- vrátiť karavan umytý, vyčistený z vonku aj z vnútra  kompletne včrátane chladničky umývadiel , WC a odpadových nádrži - respektíve v takom stave ako bol karavan prevzatý.

- plniť nádrž výhradne pitnou vodou, v prípade že bude nádrž na vodu doplnená úžitkovou vodou je nutné túto skutočnosť nahlásiť prenajímateľovi pre zabezpečenie dezinfekcie vodovodného systému karavanu - služba bez poplatku za vyčistenie.

Pred jazdou s obytným prívesom skontrolovať :
1. spojenie s ťažným vozidlom
2. prevlečenie lanka bezpečnostnej brzdy na oje ťažného vozidla
3. spojenie zásuvky a funkčnosť všetkých svetiel
4. uzavretia skriniek, dverí a chladničky a upevnenie stolíka
5. uzavretie bočných okien a strešných okien
6. vypnutie vnútorného osvetlenia
7. uzavretie ventilu fľaše na PB
8. uchytenie pomocného kolieska a zdvihnutie pomocných nožičiek
9. uvoľnenie ručnej brzdy
10. skontrolovať nosiče bicyklov

Vodičské oprávnenie pre obytné prívesy :
Ak má jazdná súprava do 3 500 kg (celková hmotnosť vozidla + celková hmotnosť prívesu - naše karavany od 1100 kg do 1 200 kg) a hmotnosť obytného prívesu neprevyšuje hmotnosť vozidla, tak stačí vodičský preukaz skupiny B.

V prípade, že jazdná súprava prevyšuje hmotnosť 3 500 kg a nie je ťažšia ako 4 250 kg postačuje vodičské oprávnenie skupiny B s príslušným harmonizačným kódom 96, ktorý musí byť vyznačený vo vodičskom preukaze. Tento kód získate po absolvovaní osobitného výcviku v autoškole alebo po zložení osobitnej skúšky z vedenia motorového vozidla.

Nad hmotnosť jazdnej súpravy vyššej ako 4 250 kg je potrebné mať vodičské oprávnenie skupiny B + E.

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie